[O2] Problem z tylnym zawieszeniem Octavia II FL, sprężyny

Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • hizoku
    Ambiente
    • 2011
    • 186

    zizizi, ja miałem takie same, jeden kwadracik biały z tyłu, z napisem HFH. Wymienili mi na BE i nadal jest słabo, ok 370 cm. Teraz czekam, zamówili dla mnie DE - to może być hardkorowo. Popularne BF podobno ETKA im nie daje możliwości dobrania do mojego auta. Powodzenia w walce.
    Octavia2 Tour

    Komentarz

    • artur135
      Drive
      • 2011
      • 56

      Po wymianie mam 1 x biały 3 x zółty czyli BF

      Komentarz

      • fajny52
        Ambiente
        • 2008
        • 202

        artur135 jaki masz teraz prześwit?

        Komentarz

        • wjabl
          Ambiente
          • 2009
          • 120

          Hej wszystkim! I ja dzisiaj odebrałem auto po wymianie sprężynek.
          Przed wymianą było Przód-405 Tył-365 (mierzone przeze mnie - bak pełny)

          Dzisiaj po wymianie Przód-400 Tył-390

          Jakie sprężyny miałem przed wymianą nie wiem - po wymianie jeden pasek biały, jeden pomarańczowy. Na wyposażeniu krata VAT i koło zapasowe. Wizualnie podniosło się baaaardzo.
          Kraków
          http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=40087

          Komentarz

          • Maicroft
            Moderator
            S_OCP MemberModeratorr
            • 2004
            • 25757
            • Audi

            wjabl, Czyli nie jest az tak dobrze jak myslalem, ze bedzie po wsadzeniu takiej sprezyny. Musze zobaczyc jakie mam w starym BXE, przeciez tam praktycznie zawsze jest okolo 400, ale 390 to zawsze lepiej niz 365 - mamy podobne parametry
            Spritmonitor.de

            Komentarz

            • pandzik
              RS
              • 2011
              • 2254
              • Seat

              Zamieszczone przez wjabl
              Wizualnie podniosło się baaaardzo.
              Dokładnie. prawie 3cm różnicy robią wrażenie.

              Komentarz

              • PPrzemek
                Drive
                • 2012
                • 87

                Ja swój zmierzę ponownie po wakacjach - na razie wizualnie wygląda dobrze
                Pozdrawiam
                Przemek

                Komentarz

                • wjabl
                  Ambiente
                  • 2009
                  • 120

                  Zamieszczone przez PPrzemek
                  Ja swój zmierzę ponownie po wakacjach - na razie wizualnie wygląda dobrze
                  ... no właśnie....mam nadzieję, że już tak zostanie i nie będę musiał martwić się problemem za pół roku ponownie
                  Kraków
                  http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=40087

                  Komentarz

                  • PPrzemek
                    Drive
                    • 2012
                    • 87

                    Mnie tylko zastanawia, dlaczego każdemu dają inne sprężyny.
                    Skoro wiedzą o problemie, to powinni mieć wypracowaną jakąś procedurę...
                    Jak na razie wygląda to tak, że dają to, co mają na magazynie...
                    Pozdrawiam
                    Przemek

                    Komentarz

                    • wjabl
                      Ambiente
                      • 2009
                      • 120

                      Jak na razie wygląda to tak, że dają to, co mają na magazynie...
                      Chyba tak jednak nie jest - po coś ważą te auta.....
                      Kraków
                      http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=40087

                      Komentarz

                      • hizoku
                        Ambiente
                        • 2011
                        • 186

                        Zamieszczone przez Maicroft
                        Musze zobaczyc jakie mam w starym BXE, przeciez tam praktycznie zawsze jest okolo 400, ale 390 to zawsze lepiej niz 365 - mamy podobne parametry
                        Ja zajrzałem nie dawno. Na parkingu stała O2 przez 2008, 1.9TDI i zrobiłem szybka pompkę pod samochód, miała 1 x biały, 3 x żółty. Stała wysoko, spokojnie włożyłem dłoń w pionie nad oponę. U mnie jak wkładam to dotykam rantu błotnika.

                        Zamieszczone przez PPrzemek
                        Mnie tylko zastanawia, dlaczego każdemu dają inne sprężyny.
                        Dokładnie, też to dla mnie jest nie zrozumiałe.

                        Zamieszczone przez wjabl
                        Chyba tak jednak nie jest - po coś ważą te auta.....
                        No od niedawna zaczęli i nie wszytkie ASO. U mnie w ciemno kolejne sprężyny zamówili.
                        Octavia2 Tour

                        Komentarz

                        • Krzysztof512
                          Drive
                          • 2012
                          • 62

                          Wykonałem dzisiaj pomiar po poniedziałkowej wymianie [ nowe sprężyny 1xbiały, 3xżółty ]
                          tył siedzi z prawej strony 36 cm, lewy 37. W ten poniedziałek zgłaszam dalej , zobaczę co będzie.
                          Załączone pliki
                          Krzysztof512

                          Komentarz

                          • termit886
                            Rider
                            • 2012
                            • 261
                            • Octavia II (1Z3)
                            • BSE 1.6 MPI 102 KM

                            Zamieszczone przez Krzysztof512
                            Wykonałem dzisiaj pomiar po poniedziałkowej wymianie [ nowe sprężyny 1xbiały, 3xżółty ]
                            tył siedzi z prawej strony 36 cm, lewy 37. W ten poniedziałek zgłaszam dalej , zobaczę co będzie.
                            To coś bardzo dziwne, bo mi wymienili na takie jak tobie i z pełnymi bakami PB i LPG mam 385mm więc coś tu jest nie tak....???

                            Komentarz

                            • bishop
                              L&K
                              • 2012
                              • 1430

                              Mówię wam oni jednemu wyciągają sprężyny a potem drugiemu te same zakładają

                              Komentarz

                              • Romecky81
                                Ambiente
                                • 2011
                                • 105

                                W moim przypadku (jak już wcześniej pisałem) problem z niskim zawieszeniem zobaczyłem tydzień przed odbiorem auta w salonie. Kierownik tamtejszego serwisu - wiadomo - odbierze Pan, pojeździ i wtedy reklamować. Postanowiłem sam do SAP napisać - powstał niezły elaborat. Po 40 minutach info zwrotne (mailowo), że już SAP dogadał się z dealerem i sprężyny wymienią. I tak się stało. Auto od razu wizualnie wyższe - nie robiłem pomiarów, ale z pełnym gazem, pełnowymiarowym zapasem jest ok.
                                Sprężyny jak u większości - 1 biała i 3 zółte. Cała operacja od mojego maila do wymiany i odbioru auta - 3 dni. Także sprawa załatwiona błyskawicznie. Klient jak na razie zadowolony

                                Komentarz

                                • Krzysztof512
                                  Drive
                                  • 2012
                                  • 62

                                  coś jest nie tak ? sprężyny są nie tak, przed wymianą wysokość 35,3 z obu stron
                                  teraz jest z jednej 36 a z drugiej 37. Mam prośbę ktoś mógłby podrzucić szablon pisma w tej sprawie jaki pisał do serwisu to by znacznie ułatwiło sprawę
                                  Krzysztof512

                                  Komentarz

                                  • termit886
                                    Rider
                                    • 2012
                                    • 261
                                    • Octavia II (1Z3)
                                    • BSE 1.6 MPI 102 KM

                                    Zamieszczone przez Krzysztof512
                                    coś jest nie tak ? sprężyny są nie tak, przed wymianą wysokość 35,3 z obu stron
                                    teraz jest z jednej 36 a z drugiej 37. Mam prośbę ktoś mógłby podrzucić szablon pisma w tej sprawie jaki pisał do serwisu to by znacznie ułatwiło sprawę
                                    Ale czy tobie napewno założyli springi 1xbiała i 3 x żółta....??? Bo jak tak to powinieneś mieć podobnie jak wszyscy 380-390mm, a tu jest o wiele mniej.Pokazywali Ci te springi przed wymianą(chodzi o te które przysłał SAP) i dlaczego nie zrobiłeś w ASO od razu po wymianie pomiarów...??

                                    Komentarz

                                    • Krzysztof512
                                      Drive
                                      • 2012
                                      • 62

                                      po wymianie nie zrobili pomiarów, auto zjechało z podnosnika i oddali mi je na parkingu , gdzie dopiero zwróciłem na to uwage i sam z własną taśmą zrobiłem pomiar, widziałem te spingi przed wymianą niestety nie byłem bezposrednio przy wymianie, wiec mogli mnie skręcić, przed godziną zrobiłem pomiar na płaskim asfalcie i wyszło 36 cm i 36,5 cm wiec już sie ułozyły jeszcze lepiej jak bezposdrenio po wymianie. Generalnie i tak mogli mnie skrecić to chwila moment i moga załozyć spręzyny jakie chcą , a farbą pomalować to nie sztuka. Naklejki na opakowaniu foliowym miały oznaczenie 1 KO 511 115 BF.
                                      ale czy to są te spręzyny w rzeczywistości to nie jestem pewny. Jaki mieliscie pomiar od środka osi po wymianie?
                                      Krzysztof512

                                      Komentarz

                                      • termit886
                                        Rider
                                        • 2012
                                        • 261
                                        • Octavia II (1Z3)
                                        • BSE 1.6 MPI 102 KM

                                        Zamieszczone przez Krzysztof512
                                        po wymianie nie zrobili pomiarów, auto zjechało z podnosnika i oddali mi je na parkingu , gdzie dopiero zwróciłem na to uwage i sam z własną taśmą zrobiłem pomiar, widziałem te spingi przed wymianą niestety nie byłem bezposrednio przy wymianie, wiec mogli mnie skręcić, przed godziną zrobiłem pomiar na płaskim asfalcie i wyszło 36 cm i 36,5 cm wiec już sie ułozyły jeszcze lepiej jak bezposdrenio po wymianie. Generalnie i tak mogli mnie skrecić to chwila moment i moga załozyć spręzyny jakie chcą , a farbą pomalować to nie sztuka. Naklejki na opakowaniu foliowym miały oznaczenie 1 KO 511 115 BF.
                                        ale czy to są te spręzyny w rzeczywistości to nie jestem pewny. Jaki mieliscie pomiar od środka osi po wymianie?
                                        Ja zaraz po wymianie w ASO jak zrobiłem pomiar na parkingu (samochód zatankowany na full oba zbiorniki PB i LPG) wyszło 390mm. Po przejechaniu 150 km wykonałem kolejny pomiar i wyszedł 385mm z każdej strony. Trochę spadło bo się ułożyły ale wczoraj zrobiłem z ciekawości ponownie i dalej jest 385mm więc jest ok. Krzysztof512 wydaje mi się że zrobili cię w H...i wogóle Ci ich nie wymienili. Jedź do nich i zrób jazde bo jak by ci wstawili te springi co Ci pokazywali to powinno być wszystko ok. Ja jak je oglądałem to miałem namalowane prostokąty 1 x biały i 3 x żółty. Jak dali samochód na podnośnik to stałem i cały czas patrzyłem jak gość to wymienia .

                                        [ Dodano: Nie 08 Lip, 12 22:21 ]
                                        Zamieszczone przez Krzysztof512
                                        po wymianie nie zrobili pomiarów, auto zjechało z podnosnika i oddali mi je na parkingu , gdzie dopiero zwróciłem na to uwage i sam z własną taśmą zrobiłem pomiar, widziałem te spingi przed wymianą niestety nie byłem bezposrednio przy wymianie, wiec mogli mnie skręcić, przed godziną zrobiłem pomiar na płaskim asfalcie i wyszło 36 cm i 36,5 cm wiec już sie ułozyły jeszcze lepiej jak bezposdrenio po wymianie. Generalnie i tak mogli mnie skrecić to chwila moment i moga załozyć spręzyny jakie chcą , a farbą pomalować to nie sztuka. Naklejki na opakowaniu foliowym miały oznaczenie 1 KO 511 115 BF.
                                        ale czy to są te spręzyny w rzeczywistości to nie jestem pewny. Jaki mieliscie pomiar od środka osi po wymianie?
                                        Jak chcesz mieć pewność to zrób nura pod samochód i będziesz widział czy są nowe czy stare.

                                        Komentarz

                                        • Yarwa
                                          Elegance
                                          • 2010
                                          • 915
                                          • BMW

                                          ja tak tylko podpowiem bo kilka postów wcześniej ktoś chciał się wybierać na kanał żeby zobaczyć jakie ma sprężyny. Można również wsunąć pod auto za koło aparat i pstryknąć fotkę i widać jakie jest oznaczenie sprężyn. Nie ma potrzeby jeździć na kanał ani się kłaść pod auto.

                                          Komentarz

                                          • Andys
                                            Elegance
                                            • 2007
                                            • 762

                                            Z informacji zawartych w tym wątku wynika, że zdecydowana większość osób, którym ASO wymieniło sprężyny, otrzymała te z końcówką BF (1xbiała, 3xżółte). Ponieważ auto mam po gwarancji, a ASO jakoś się nie spieszy z podaniem ceny sprężyn :-|, chciałem spytać, czy ktoś z Was posiada informację, ile kosztują (oryginały)? A także, czy warto zawracać sobie głowę sprężynami firmy Monroe (można kupić odpowiedniki BFa za 178zł/szt.)?
                                            Pozdrawiam,
                                            Andys

                                            Komentarz

                                            • zielarzlol
                                              Rider
                                              • 2012
                                              • 263

                                              Normalna cena w ETCE to jakieś 294 zł / sztuka.
                                              Czarna perła O2 FL:
                                              http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=58593

                                              Komentarz

                                              • pshemeq
                                                Classic
                                                • 2011
                                                • 31

                                                Ja tez juz jestem po wymianie, ale niestety dostalem 1xbiala i 2x zolta :x Na razie pomiaru nie robilem, na oko jest lepiej, ale wydaje mi sie, ze jak sie uloza to nie obejdzie sie bez ponownej reklamacji...

                                                Komentarz

                                                • beatnik
                                                  Ambiente
                                                  • 2011
                                                  • 226

                                                  3xzolta 1xbiala
                                                  7.3LPG/100 ~ 60km/h

                                                  Komentarz

                                                  • Maicroft
                                                    Moderator
                                                    S_OCP MemberModeratorr
                                                    • 2004
                                                    • 25757
                                                    • Audi

                                                    Do mnie ida biala i pomarancza
                                                    Spritmonitor.de

                                                    Komentarz

                                                    Pracuję...